Bublinková fólie při malování pokojů

Možná si vybavíte velmi starý vtip, jehož pointa spočívala v tom, že dotyčná osoba byla poslána do obchodu, kde měla zakoupit bublinku do vodováhy. Tak trochu vám to může připomenout bublinky zalisované v polyetylenové fólii, s nimiž jste se v průběhu vašeho života pravděpodobně již setkali. Bublinková fólie je fenomenální vynález, vznikla původně jako dekorativní tapeta, ovšem ujala se jako balicí materiál, který si poradí se zabezpečením různých předmětů při jejich transportu i skladování.

fólie s nůžkami

Můžete ji využít i při malování – představte si situaci, že vás čeká vymalování bytu, nebo alespoň jedné místnosti. Snažíte se většinu věcí přenést jinam, kde nebudou překážet, a také, pokud jste pečliví, si rádi ušetříte zbytečnou práci, starosti a námahu s konečným úklidem po malování. Když se vám podaří důkladně zakrýt dveře, okna i podlahu, starosti s úklidem vám téměř odpadnou. Pro tyto účely se prodává speciální velmi tenká fólie, která svůj účel plní do té doby, nežli se při pohybu v místnosti protrhne. Může se také stát, že se někde uvolní lepenka, fólie se vám připlete pod nohy, zakopnete, převrhnete malířskou barvu atp.

bublinková fólie

S bublinkovou fólií je to snazší, jednak je pevnější, takže ji tak snadno neroztrhnete, a pak zabezpečí i předměty v místnosti proti hrubšímu zacházení. Můžete tu třeba ponechat stůl či komodu, pokud vám nebude překážet, fólii lze rozprostřít i po podlaze, kterou pak nemusíte pracně vytírat, oblepíte s ní okenní rámy i dveřní futra přesně tak, jak potřebujete.

Výhodou bublinkových fólií je jejich nízká cena a zdravotní nezávadnost. Jedná se o polyetylen LDPE (nízkohustotní), který se používá i ve zdravotnictví a potravinářském průmyslu. Vyrábí se z něj i některé dětské hračky. (Nepleťte si polyetylen s PVC, zatímco polyetylen (tedy i bublinková fólie) je certifikován i pro kontakt s potravinami, neplatí to pro PVC.)