Čím si zkrášlit prostředí?

Nikdo z lidí nemá obvykle času nazbyt. A proto se logicky snažíme, abychom si takové chvíle volna maximálně užili, aby tyto stály za to. Protože je třeba načerpat nových sil, relaxovat, prostě si udělat dobře. A kde jinde si udělat dobře než v útulném prostředí, že?
Pod takovým útulným prostředím si pochopitelně představují různí lidé něco klidně i diametrálně rozdílného. Někdo tráví čas raději mezi svými čtyřmi stěnami, někdo třeba na zahradě, v restauraci… Prostě leckde, kde to podmínky a v době pandemie vláda dovolují. Ale ať už je člověk tam či onde, měl by se tam ve svém volnu cítit dobře, maximálně spokojeně. A k navození takového pocitu spokojenosti pomáhají třeba i nejrůznější dekorace, jimiž se tu může dotyčný jedinec obklopit.

svítící lampy

Zvečera či jindy za tmy tak mohou přijít více než vhod třeba dekorativní lampy. Vždyť si to jenom představte. Všude kolem panuje přítmí nebo třeba i neproniknutelná tma a touto probleskují třeba jenom mihotavé plamínky svíček… Co víc si jenom přát? Jak ještě lépe si navodit příjemnou atmosféru, která by měla v takových chvílích panovat?
Posezení s přáteli v takovém intimně osvětleném přítmí může být doslova k nezaplacení. A to bez ohledu na to, zda nám tu svítí lampa z kovu, proutí či dřevěného špalíku. Protože to už záleží na vkusu toho, kdo si něco takového pořídí, aby si tím zpestřil život.

soška andílka

A člověk tu vlastně nemusí být nikdy sám. Může si k tomu všemu pořídit třeba i neživého ‚kamaráda‘, který s ním bude sdílet prostor kdykoliv a kdekoliv, který nebude nikdy na obtíž a naopak umožní, aby i na něm spočinul něčí pohled se zalíbením. Takovým rádoby kamarádem se mu pak může stát například některý dekorační anděl, kterého také není ani trochu obtížné sehnat.
A co vy? Nechtěli byste i vy prožívat své volné chvíle podobným způsobem? Věřím, že ano. A není to nemožné.