Jak postupovat v případě vlastního autoservisu?

Snad každý milovník motorových vozidel touží po vlastním autoservisu, kde by se mohl svému dlouholetému koníčku věnovat naplno. Vůbec přitom nezáleží, zda chcete na opravě automobilů postavit svou živnost anebo se servisu věnovat jen ve volných chvílích, v obou případech je nasnadě co nejdříve začít hledat odpovídající prostory. Je ale zapotřebí upozornit, že vlastní autoservis je živnost jako každá jiná a podléhá tudíž zákonným podmínkám, které je zapotřebí dodržet. Jak tedy postupovat, co je zapotřebí splnit a jaké vybavení pořídit?

oprava karosérie

Vše začíná výběrem vhodného místa, autoservis představuje špinavý a hlučný provoz, proto je dobré ho situovat co možná nejdále od obytných a kancelářských budov. Kde by pro mnohé mohl být trnem v oku a spory s místními hned v začátcích podnikání jistě nikomu příliš neprospějí. Objekt by měl být tedy ideálně na okraji města s dostatečným prostorem pro parkování. Prostory, ve kterých se bude autoservis nacházet, by měly být zkolaudovány dle platného stavebního zákona. Pokud tomu tak nebude, bude zapotřebí prostory upravit a zrekonstruovat, což znamená další finance navíc. Následně musí být zvolena odpovědná osoba, která bude na provoz dohlížet a nová provozovna musí být také odpovídajícím způsobem označena.

výměna kola

Pomalu al jistě se dostáváme k samotnému vybavení, které už zákon nijak nespecifikuje a je tedy na samotném uvážení a finančních možnostech provozovatele. Základní vybavení, které je zapotřebí k servisu automobilů asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Tvoří ho kompresory, vyvažovačky, hydraulické zvedáky, náhradní díly nebo třeba drobné nářadí v podobě šroubováků, utahováků nebo závitníků narex I-nastroje, které se ve vaší autodílně jistě neztratí a najdou své uplatnění při každodenní namáhavé práci. Myslete na to, že konkurence nikdy nespí a je tedy ve vašem zájmu neustále investovat do vybavení, zlepšovat své služby a tím i udržet krok.