Plot od profesionálů

Každý dům by měl mít také svůj plot, který vytyčuje hranici pozemku a zamezuje vniknutí zloděje, tak i zvěře. Pokud žádný plot nemáte a přemýšlíte nad jeho realizací, měli byste si zjistit, které ploty jsou pro Vás nejvíce vhodné. Na výběr budete mít plot dřevěný, pletivoví, nebo betonový plot https://www.montazmpc.cz/.

Plot (2)

Všechny tyto varianty plotů jsou ty nejčastější a každý z nich má jiné vlastnosti. Vždy však bude záležet na tom, co od daného plotu vyžadujete a jaké nároky máte.

Plot dřevěný je spíše starší varianta plotů, ovšem má svoje využití i v této době. Dřevo se často používá jako výplň do betonových plotů. Pokud zvolíte klasický dřevěný plot, budete muset počítat s pravidelným ošetřování a natíráním. Ovšem jeho cena je levná a jeho realizace rychlá.

Plot pletivový je nejčastější varianta plotu a to jak k domu, tak k zahradě. Díky rychlé realizaci a nízké ceně je velice oblíbený jak u nás, tak v zahraničí. U tohoto plotu si můžete samozřejmě vybrat výšku a součástí plotu je většinou i branka. Jedinou nevýhodou je, že je přes plot vidět. Tento problém se dá však vyřešit tím, že vysázíte za plot keře, či jinou zeleň.

Plot (3)

Plot betonový, má oproti zmíněným plotům lepší vlastnosti a investice se určitě vyplatí. Plot může dosahovat výšky až 3 metů a na jeho realizaci nepotřebujete žádné stavební povolení. Můžete si vybrat z velkému množství dekorů a výplní a má jednoduchý servis. Plot zamezuje jak vniknutí zloděje, tak zvěře, která může v zimním období udělat pěknou paseku ze stromků. Plot má hlukovou a povětrností bariéru a zajišťuje naprosté soukromí. Plotem lze také oplotit malý, či velký pozemek. Navíc během let nepotřebuje skoro žádné ošetření, takže ušetříte čas i peníze.

Pokud tedy přemýšlíte nad stavbou plotu, určitě se pozastavte nad betonovou variantou. Zaručeně nebudete litovat a Vaše investice se vyplatí.