Pole dance trénink

Nejen v České republice se v posledních letech těší velké oblibě tanec u tyče, anglickým názvem pole dance. V naší republice se dokonce pořádají mistrovství republiky a to hned od dvou různých federací.

Láká tě zkusit si tento jedinečný tanec s nádechem erotična a ženské smyslnosti, který ti ale navíc vytvaruje dokonale tělo? Pak jsme pro tebe připravili krátký článek, který tě provede tím, jak by měl být koncipován standardní trénink, aby nedošlo k nějakému zranění. Obzvlášť při pole dance jsou namáhány určité svalové skupiny a vaziva, která je potřeba nejprve rozehřát, aby nedošlo k jejich narušení.

Warm-up
Obecně součástí každého sportu by měl být warm-up, neboli česky zahřátí se. Postačí několik poskoků, simulace rychlého sprintu na místě, zařadit široké dřepy. Pozor ať kolena v dřepu nepředchází špičky nohou.

Na konci zahřátí (přibližně od 5 do 10 minut) bys měl začít pociťovat horko a začít se potit. Krev ve svalech by tak měla být rozprouděná a vazivové tkáně prohřáty. Pokud tomu tak stále není, zejména v zimních měsících, raději prodluž dobu zahřátí se, i za cenu zkrácení hlavního tréninku.

U pole dance je dobré provádět warm-up v pole dance bikini oblečení se svrchními vrstvami – jemné mikiny a legíny, případně vlněné nadkolenky.

Spinový trénink
Nezačínej hned novými triky ani opakováním pokročilejších cvičení nebo kombinací (přechodů). Na začátek zařaď opakování spinů, například ronde, létající spirála, fireman a další.

Jedním z důvodů, proč zařazovat spiny do tréninků je zahřátí tyče tak, abys pak neklouzala. Oceníš hlavně v zimních měsících, kdy je tyč díky chromovémumateriálu dlouho ledová.

Samotný trénink
Konečně přichází na řadu hlavní část tvého tréninku, která může trvat libovolně dlouho v závislosti na tvém stupni pokročilosti. Nepřežeň to ale, i když se ti bude zdát, že vše jde hladce. Další den můžeš zjistit, že jsi přetažená.
V hlavním tréninku si vždy zvolte několik triků, které chcete technicky ladit k dokonalosti anebo se učte nové. Vždy zvolte, zda trénink bude na rozvoj síly či flexibility. Nesnažte se kombinovat oboje dohromady.

Zakonči protažením
Každý trénink by měl končit závěrečným protažením. Je vhodné si zkusit sérií cviků na provazy, propínat špičky i kolena. Nezapomeň protáhnout zejména zádové svalstvo například cvikem kobra.

Publikováno v Nezařazené