Přírodní materiály při tvoření

Příroda kolem nás nám poskytuje velké množství inspirace a také materiálů, které můžeme využít ke zvelebení našeho domova. Můžeme totiž využít jak materiály přímo v přírodě se vyskytující, ale také materiály vytvořené z přírodních materiálů. Pusťte se do tvoření v souznění s přírodou.

Pokud chcete využít materiály volně se vyskytující v našem okolí, pak se koukejte především po vhodném proutí (třeba vrba), listí, kůře stromů, mechu, květinách a dalších přírodninách, které se vyskytují kolem vás. Je to jednoduché a hlavně zdarma. Jen v době, kdy se budete hnát za přírodními produkty se zaměřte na to abyste přírodu zbytečně neničili svými zásahy. Přirodniny poté můžete jednoduše zpracovat a upravit, před tím než je využijete. Jednoduše květiny usuště, využijte třeba sušené skořápky oříšků, nebo třeba i pomerančovou kůru. Je jen na vás k čemu přírodní materiály využijete. Vytvořit můžete krásné dekorace, které ozdobí váš domov.

tulipán

Ne vše můžeme najít ve volné přírodě, ale z přírodnin se vyrábí i úžasné věci, které vám mohou pomoci. Spousta výrobků vzniká ze dřeva, které působí teple a příjemně a je přírodní. Ve tvoření vám ale pomohou třeba lepidla, nebo provázky, které vám tvoření značně zjednodušší. Sehnat můžete třeba přírodní provázek Juta, který se výborně hodí třeba na vazbu květin, nebo na zavěšení dekorací na dveře, či okna.

juta

Když se pustíte do tvoření z přírodních materiálů, snažte se vynechat ty syntetické, které většinou celý dojem jen pokazí. Pokud to již musí být, pak se zaměřte aspoň na takové, které jsou aspoň trochu barevně příjemné a ne křiklavé. V přírodě jsou totiž opravdu málokdy křiklavé barvy a když už jsou tak málokdy přežijí uchovávání (třeba růže či jiné květiny). Přírodní materiály mohou napadnou škůdci, je tedy nutné je chránit. Můžete využít různá mořidla, nebo prostě s touto variantou počítat a dekorace zavčasu vyměnit.