Rychlovarná konvice

Je to zkrátka užitečný vynález moderní doby. Za pomoci elektrické energie bleskově ohřeje vodu a šetří náš čas strávený v kuchyni při přípravě nápojů i pokrmů. Je to spotřebič jednoduchý, dá se zapojit v bytě na více místech. Na rozdíl od konvic „klasických“ ji můžeme postavit všude tam, kde je v dosahu zásuvka na připojení k elektrické síti. Není limitována umístěním sporáku. Také ji kromě základny připojené k síti můžeme odnášet kam je zrovna potřeba dodat horkou vodu. Jak takovou konvici vybrat, aby právě té naší domácnosti co nejlépe sloužila? Zde je několik rad na co při nákupu myslet především.
příprava kávy
Jak je rychlá
To je u tohoto spotřebiče samozřejmě jeden z nejdůležitějších faktorů. Očekáváme prostě rychlost. Ta se odvíjí od příkonu. Ty konvice, co jsou opravdu rychlé, mají příkon minimálně 1000 Wattů.

Jakou má kapacitu
To je také důležité. Ty nejběžněji prodávané modely mají kapacitu pohybující se kolem 1,5 litru. Pro domácnost, která má málo členů, a také tam, kde se využívá třeba jen ráno na kávu nebo čaj, stačí model menšího objemu. Třeba jen 0,5 litru.

Jak se ovládá
Ovládání jsou jednoduchá u všech typů. Mají automatické vypínání. Dražší modely nabízí i možnost nastavení cílové teploty.
čaj s pytlíkem
Jak se plní
Velikosti plnícího otvoru věnujeme při výběru také pozornost. Pokud je dostatečně velký, dobře se nám do konvice nalévá voda, ale také se do ní lépe dostaneme při čištění. Tomu se čas od času prostě nevyhneme. Pokud máme tvrdší vodu, dochází k rychlejší tvorbě vodního kamene a čištění je potřeba provádět pravidelně.

Z jakého je materiálu
Tady si pohlídáme hlavně kvalitu držadla. U některých modelů je bohužel i v této době z materiálu, který se při provozu příliš rozpálí. Jinak je výběr pestrý. Obchody nabízí jak levnější plastové modely, tak ty dražší z kovu nebo skla. Výběr barvy a designu přizpůsobujeme samozřejmě naší domácnosti, kuchyni.

Publikováno v Nezařazené