Škola a práce

Dali jste si vždycky záležet na vzdělání nebo ne? Myslím, že je opravdu mnoho lidí, kteří touží po tom, aby po škole měli kvalitní práci a aby měli více peněz. Nebo vy jste na tom jinak? Třeba například vemte si příklad ze mě. Já jsem vždycky toužila po tom, že budu mít kvalitní školu. Hlavně jsem chtěla střední školu, abych měla maturitu. Protože řekněme si to upřímně. Ten, Kdo má maturitu, tak má potom více otevřených dveří. Mnoho dveří do světa. A já jsem právě byla velmi ráda za to, že jsem měla udělanou maturitu. A měla jsem docela i skvělé známky.

Děti se někdy nerady učí.

Na maturitní vysvědčení jsem měla pouze jednu trojku a jinak samé dvojky. takže podle mého názoru, ale i názoru učitelky, to bylo naprosto perfektní. Taky jsem byla velmi pilnou a dobrou studentkou. Protože vzdělání u mě představovalo opravdu velký důležitý akt. A proto, když jsem udělala maturitu, tak jsem si řekla, že půjdu na rok pracovat a potom dál studovat. Můj sen byl, že si udělám jednoho dne vysokou školu.

Cestovat nebo studovat?

Jenomže ono se to lehce říká a hůře se to plní. A taky to tak dopadlo, jak jsem si dala rok pauzu před školou. Takže to dopadlo tak, že pak už se mi asi do školy nechtělo. Nebo spíše možná chtělo, ale nechtělo se mi vzdát peněz z práce. Takže jsem to nakonec oddalovala stále dál a dál, až to dospělo tak, že jsem nikam nešla. Když jsem měla maturitu, tak jsem měla docela dobrou práci a také dobré finanční ohodnocení. Takže jsem si řekla, že by to zase bylo škoda. Nicméně ale vzdělání mám ráda a chodím alespoň na jazykové kurzy. Chodím na jazykový kurz anglický a italský. Jsem ráda, že se v kondici udržím alespoň takto. A taky si moc přeji, aby moje děti taky měly pěkné vzdělání, protože podle mého názoru je velmi důležité, jaké člověk má vzdělání. Sice vím, že škola není vážně všechno, ale mít kvalitní vzdělání je taky důležité. Alespoň pro mě.