Chcete bydlet za dobré peníze? Musíte se uskromnit

Touhu koupit si vlastní bydlení pociťuje kde kdo, ale dnes může být pro mnoho lidí problematické tuto touhu realizovat. Byty jsou neúměrně drahé.

Chcete bydlet za dobré peníze? Musíte se uskromnit

Ještě zhruba před dvaceti lety nebyl problém pro člověka s průměrným platem vzít si hypotéku na vlastní bydlení. To už dnes neplatí. Ano, i v současné době existují samozřejmě hypotéky, ale ani zdaleka nejsou tak výhodné. Navíc ne vždy na ně dosáhnete. Hodně záleží na tom, jaké bydlení a kde si chcete pořídit. V Praze člověk i s nadprůměrným platem nemá šanci. To samé v bledě modrém platí i o bydlení v největších českých městech. V menších obcích už je to schůdnější, ale zeptejte se sami sebe, chcete do konce svých dní splácet nevýhodnou hypotéku?

Domek v zimě

Většina lidí odpoví negativně, a proto také bydlení v podnájmech. Není to špatné řešení, vlastně jedno z těch nejběžnějších, ale v případě, že opravdu toužíte po něčem, co vám bude říkat pane, není to úplně pro vás. Našetřit si na pěkný byt není pro mnoho lidí možné, ale jsou zde i jiné možnosti, třeba mobilní dřevostavby.

Místa v nich moc není

Jsou daleko levnější, a to i ty nejluxusnější verze, takže po finanční stránce by to neměl být problém. Problém může nastat v případě, že vás je v jedné domácnosti více než tři. Tyto domky nejsou konstruované pro velké rodiny. To ale neznamená, že menší počet lidí v nich nemůže žít pohodlně. To rozhodně může. Hodně k tomu přispívá i fakt, že domky jsou už kompletně vybaveny, což je velké plus. Není potřeba nic stěhovat, nic kupovat. Podepíšete smlouvu, přesunete bydlení na svou adresu a máte to. Bez jakéhokoliv zařizování.

Na prode

Super pro podnikatele

Nejen zájemci o cenově výhodné bydlení, ale i podnikatelé standardně používají mobilní dřevostavby. Většinou se však nejedná o nejlepší verze, ale spíše o střední a nižší třídu. Ty sice nejsou vybaveny pro celoroční bydlení, ale na druhou stranu jsou ještě o jeden či dva řády levnější. Navíc se dají mnohem lépe upravit k účelům podnikání. Mohou fungovat různými způsoby. Dokonce jsou lidé, kteří v těchto obydlích provozují i malá kadeřnictví. Záleží hodně na možnostech a fantazii majitele.