Jak vybrat správný make-up?

Většina žen nevychází z domu bez nalíčení. V dnešní době je téměř samozřejmostí. Než ale přijdeme na to, jak se správně namalovat, může to trvat i několik let. Základem správný make-up. Zároveň je ale velmi složité najít ten, který vaší pleti padne, jako ulitý. Žádná z nás nechce, aby její obličej vypadal nepřirozeně. Pojďme se proto podívat, jak ten ideální make-up vybrat.
přirozené líčení
Nakupujte v kamenných obchodech, jedině tam máte možnost si make-up pořádně prohlédnout a vyzkoušet. Zároveň, pokud si nevíte rady, zkušené prodavačky vám mohou pomoci ten správný make-up najít.
Vyberte si správný odstín, který bude odpovídat vaší pleti. Vyzkoušejte jich klidně několik. Naneste je na obličej, nikoliv na ruku, jak to spousta žen dělá. Hlavní je samozřejmě podobnost s vaší přirozenou barvou, ale také vstřebávání make-upu do kůže.  Určitě jste si také všimla, že různé make-upy jsou značené názvy, jako například meruňkový, porcelánový a podobně. Jedná se o podtóny, které jsou také velice důležité. Barvu podtónu své kůže zjistíte na spodní straně vašeho zápěstí. Pokud ho máte do žluta, jsou pro vás vhodné teplejší odstíny, pokud do růžova, chladnější.
Pozor, při výběru odstínu byste měla jít na denní světlo. Umělé světlo totiž zkresluje barvy a vámi vybraný odstín se může jevit úplně jinak, než ve skutečnosti je.
lahvička make-upu
Většina make-upů je tekutých, svou oblibu si ale stále více získávají pudrové. Vybírejte je však také podle typu vaší pleti. Klasické tekuté jsou vhodnější pro ženy se sušší pokožkou. Pokud máte mastnější pleť, je pro vás určitě lepší pudrový.
Pokud máte problematickou pleť, nebo například skvrny na tváři, určitě budete vybírat co nejvíce krycí make-up. Na druhou stranu, ženy s přirozeně čistou pletí sáhnout po méně krycí variantě, případně po takzvaném BB krému.
Není jednoduché vybrat ideální make-up. Každá z nás je jiná a potřebujeme odlišné věci. Jakmile ale najdete ten správný, který vám sedne, máte vystaráno.