Jaká pravidla dodržovat při zařizování nového domu? Držte se při zemi a volte praktičnost!

Naskytla se vám možnost mít nový dům a těšíte se? Jenže možná nevíte, jak takový dům vybavit, když je mnohem větší, než byt. Jak efektivně na to? 

Jaká pravidla dodržovat při zařizování nového domu? Držte se při zemi a volte praktičnost! 

Pokud se stěhujete z bytu do nového domu, možná vás zaskočí to, kolik místa najednou budete mít. Byty bývají vždy logicky menší, byty mají menší pokoje a není v nich prostor pro příliš velké změny. To v domě můžete určitě s prostorem kouzlit více a to vás možná může překvapit. Navíc dům je docela velkou investicí, takže i při jeho zařizování je lepší volit takové věci a materiály, které vám nakonec vydrží řadu let a vy je nebudete muset měnit. Jakých pravidel se tedy držet? 

nový dům

Kde co bude? 

Pokud ještě dům není zařízený, můžete si vesele sami plánovat, co jak uděláte a co kde vlastně bude. Je to jednodušší ale může vám to celkem zamotat hlavu. Určitě si představte, kde byste chtěli mít jednotlivé místnosti, ty by se měly navzájem rozumně propojovat, ložnice například nemusí být hned vedle dětského pokoje, přeci jen, až děti odrostou, budete potřebovat více soukromí. Dnes je moderní a oblíbené propojování obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, i tohle si rozmyslete a nezapomeňte, že pokud vám nějaký prostor zbude k dobru, můžete si z něj udělat třeba pracovnu nebo odpočívací koutek. Každopádně jako první musíte mít představu o tom, co by kde mělo být. 

moderní interiér

Jak vybírat nábytek? 

Od podlahy až po stropy pak budete muset navrhnout všechno sami? Držte se v tomto případě při zemi a nepouštějte se do větších akcí, abyste nelitovali. Je třeba zvážit to, že něco, co se vám líbí teď nebo je to moderní, nemusí být v kurzu i za deset let. Obecně to hlavní vybírejte tak, aby to bylo střídmé, minimalistické nebo maximálně nadčasové. Co vždy můžete změnit, jsou přece doplňky a nejrůznější dekorace či drobné kousky nábytku. 

Zvažte i to, že kvalitní materiály vám dlouho vydrží, ale ty nekvalitní budete muset vyměnit. Chce se vám tohle podstupovat? Je to nakonec i ekonomicky výhodnější, když zpočátku bude investice větší, za čas se vám to skutečně všechno vrátí.