Je sedací pytel míč lepší než klasický?

Není asi třeba říkat, že dnešní doba je z velké části sedavá. A to platí pro všechny věkové kategorie. Zaměstnání, s určitými výjimkami, samozřejmě, se obvykle skládá ze sedavé práce u počítače či u pokladny. Děti pak prosedí více než půl dne ve škole. Je tedy jasné, že pokud nechceme mít v budoucnu zdravotní problémy, především pak s páteří, je nutné správně sedět.

K tomu je samozřejmě dobré využít nejrůznějších typů sedacího nábytku. Mezi nimi je pak dobré vybrat takový, který bude správný styl sezení podporovat. Například měkké, hluboké křeslo je sice ideální pro to, abyste se do něj stočili s knížkou, avšak pro každodenní dlouhodobé sezení je naprosto nevhodné.

beanbag1

Jedním z typů sedacího nábytku, který si získává v domácnostech stále větší popularitu, jsou sedací pytle. Jedná se o vaky, naplněné obvykle polystyrenovou či jinou drtí. Jejich výhodou je, že se dají snadno tvarovat a přizpůsobí se tak komukoliv.

Na druhou stranu je nutné sedět na zemi, nelze je tedy použít u stolu, s výjimkou nízkého kávového. Navíc vzhledem k tomu, že nemají pevný tvar, podporují špatné návyky při sezení. A to se může při dlouhodobém používání vymstít.

Vzhledem ke své oblibě se však začal vyrábět ve více typech. Jedním z nich je i sedací pytel míč Beanbag. Ten se od toho klasického liší tím, že namísto podlouhlého, pytlovitého tvaru (odtud také vzniklo jeho jméno) je kulatý. To mimo jiné znamená, že se o něj nelze opřít, ani si na něj lehnout. Dá se na něm sedět prakticky jako na měkkém bulánku.

beanbag2

Co se zdravotního hlediska týče, zde je potřeba říci, že kulatý tvar vyhrává. Není totiž možné se zde opřít, podporuje tedy vzpřímený sed. I když klasickému nábytku, jako je ergonomicky tvarovaná židle, se rozhodně nevyrovná.

Nakonec záleží jen na vás, který si vyberete. Jen dobře zvažte, zda jej skutečně budete používat, a jaké jsou jeho výhody i nevýhody, včetně zdravotních. Pak nebudete zklamaní.