Když nastane čas na změnu

Vědci se shodují v názoru, že člověk se během svého života nejen postupně proměňuje, ale že tyto změny vedou k tomu, že během desítek ubíhajících let se z Vás stává docela jiná osoba, než jsou jste byli třeba ještě před dvěma dekádami.
Změna je tedy pro člověka nevyhnutelná, protože jako taková podporuje nutnost adaptace, a tedy
i rozvoje jedince na nově vznikající podmínky, v nichž žije.
Lze tak říci, že beze změny by nebyl život, že změna je samotnou esencí veškerého pohybu a procesů, které probíhají nejen okolo nás, ale také přímo v nás samotných.
 dívka v poli levandule
Pětiletky jako rámcový program
Kosmetičtí poradci, vizážisté a další pracovníci v businessu, který by bylo lze označit jako „obchod s krásou“ Vám velmi často budou tvrdit, že údajnou časovou hranicí pro změnu vizáže a dalších připojených charakteristik s ní souvisejících je doba přibližně pěti let.
V těchto časových intervalech byste tak měli zkoušet proměňovat svůj vzhled a zkoumat, co to udělá s Vaším sebevědomím, pojetím sebe sama a podobně.
 žehlení vlasů
Když se rozhodnete pro změnu
V praxi je však lepší rada taková, že byste se měli vrhnout do nové fáze svého života ve chvíli, kdy Vám ta stará již nic nového nepřináší, neuspokojuje Vás a nerozvíjí.
Pokud tedy sami uznáte, že Váš účes (nebo u žen například make-up) už Vás nebaví a okolí ničím neohromuje, možná je právě nyní ten správný okamžik, kdy je vhodné něco změnit. Nikdy byste však na krásu neměli pohlížet z úhlu pohledu čistě svého okolí, ale vždy byste se měli v prvé řadě řídit vlastním pocitem a potřebami. Jen tak si totiž budete moci svoje proměny naplno užívat a být spokojení sami se sebou.
 
A na závěr ještě jedna otázka k zamyšlení: Máte pocit, že jste se skutečně velmi změnili od dob před deseti, dvaceti lety… nebo s vědeckými poznatky nesouhlasíte a můžete zcela jistě potvrdit, že jste pořád tím samým člověkem, jakým jste byli tehdy? A jedná se pouze o Váš vzhled (Vaši krásu), nebo se podobné tvrzení vztahuje na celou Vaši osobnost?

Publikováno v Nezařazené