Jak srovnat hladinu hormonů přírodní cestou?

Základním předpokladem hormonální rovnováhy je správná strava a dostatek pohybu. Můžete však využít spoustu cest, jak svému tělu pomoci ještě o trochu více. Podívejte se na pár způsobů, jak na to.
protahování na dece
Hormonální jóga
Systém hormonální jógy vytvořila a představila světu Dinah Rodrigues, psycholožka a učitelka jógy z Brazílie. Jde o sestavu cviků vycházející z učení Swamiho Sivananda Saraswatiho. Tuto sestavu vytvořila přímo pro potřeby ženského těla a pro posílení jeho vitality. Slibuje nastolení hormonální rovnováhy a tím také odstranění zdravotních problémů s nimi spojených. Sestava je vhodná pro ženy v každém věku. Může být nápomocná při problémech s bolestivou menstruací, při problémech s otěhotněním, při cystách na vaječnících, při problémech se štítnou žlázou a mnoha dalších problémech. Je ovšem nutné cvičení pravidelně opakovat. Pro dosažení požadovaných účinků je vhodné se učit u zkušeného jógového terapeuta, nejlépe u takového, který absolvoval seminář přímo u zakladatelky Dinah Rodriguez, která vyučuje po celém světě.

Maca
Maca neboli peruánský ženšen je superpotravinou, používanou při mužské i ženské neplodnosti. Celkově dodává organismu energii, snižuje vyčerpání a upravuje hladiny hormonů.

Kotvičník
Kotvičník zemní obsahuje látky, které u žen dokáží zvýšit hladinu estrogenů. To využijeme zejména v období menopauzy, kdy napomáhá k odstranění nepříjemných komplikací. Je využívám také pro své afrodiziakální účinky. Kotvičník si můžeme pořídit ve formě bylinných kapek, či si ze sušeného kotvičníku připravovat čaj, popřípadě odvar.
antikoncepční pilulky
Kontryhel
Kontryhel neboli lidově husí nožka, je bylina vhodná na spoustu ženských obtíží od bolestivé menstruace po problémy s početím a potraty. Má blahodárný vliv na psychickou kondici. Kontryhel nám mimo jiné pomůže i při problémech s trávením, nebo při žaludečních obtížích.

Publikováno v Nezařazené