Letní safari: najděte nejlepší stáda v Africe

1.       Botswana
Vydáte-li se v srpnu nebo v září právě sem, může se stát, že tu bude ještě poměrně chladno. Září je v Botswaně lepší, slunce je poměrně horké a vzduch teplý, ale ne příliš. Hrozí nejmenší riziko, že se nakazíte malárií, z celého roku. Pokud vycestujete k napajedlu, je velice pravděpodobné, že zahlédnete během několika dní všechna zvířata, včetně velké pětky.

2.       Namibie
Pokud se na přelomu července a srpna vydáte do Namibie, stanete se svědky horkého klimatu uprostřed suché savany. Právě tady zažijete ty nejkrásnější momenty ráno, hned po rozednění. Navštivte park Etosha, který je skvělý právě tím, že se zde vyskytuje velké množství predátorů, jako jsou lvi, hyeny, levharti, ale i jiné kočkovité šelmy, například gepardi. Ti jsou nejaktivnější při východu slunce, proto si takovouto podívanou nenechte ujít. Navštivte také písečné duny v oblasti Sossusvlei.

3.       Zambie
Vypravte se do oblasti Viktoriiných vodopádů. Nejenom že si zde můžete vyzkoušet safari na vlastní kůži, kdy si můžete půjčit terénní vůz a vydat se po parku po vlastní ose s bušmenem, ale také si můžete vyzkoušet bungee jumping, nebo se zhoupnout na jedné z nejvýše zavěšených houpaček na světě. Velkým lákadlem je zde i procházka se lvy.

4.       Mosambik
Spojte safari s plážovou dovolenou. Mosambik je jednou těch oblastí, kde si můžete dovolit jak pěší treky, tak také výlety na kole a samozřejmě safari, a to i pěší procházky savanou.  Pláže Mosambiku pak nabízejí prázdné písčité pláže a luxusní vilky.

5.       Etiopie
Dokonce i zde se nachází savana a možnost safari. Ovšem zde není vhodné léto, počkejte si raději až na listopad, to jsou zdejší teploty příjemnější.

6.       Malawi
V červenci a srpnu je zde málo srážek a velice příjemná teplota okolo pětadvaceti stupňů celsia. Ideální na safari.

Publikováno v Nezařazené