Vyberte si pohovku, která splní vaše představy

Vyberte si pohovku, která splní vaše představy post thumbnail image

Když se řekne gauč nebo kanape každý ví že je řeč o pohovce. Je to dominantní kusu v obývacím pokoji, někdy i v pracovně. Při výběru zvažujeme jednak to, zda bude rohová nebo klasická, zda bude mít potah z kůže nebo z látky a pak přichází na řadu další faktory.

Barva
Obvykle jsou na trhu k dostání varianty bílá, černá a šedá ale i jiné převážně tlumené barvy. Někdy můžeme vybírat ze vzorů. Faktem však zůstává že většina výrobců nabízí širokou paletu barev a zákazník si tak může za poplatek umísit domů třeba zářivě žlutou pohovku. Je to však zakázková výroba, a tak kromě příplatku je nutné počítat i s nějakou delší dobou dodání.
polštářky na pohovce
Údržba
Některé materiály jsou téměř bezúdržbové při čemž výrobci myslí na domácnosti s malými dětmi a nabízejí varianty určené těmto rodinám, kdy ani pokreslení fixkou není pro pohovku fatální a lze tyto stopy dětského kreslení snadno odstranit hadříkem. Jiné materiály to už tak snadné mít nemusí a pokud pohovku nezakryjete přehozem začne působit dojmem, že už není nejmladší, protože každý flíček bude vidět. Běžné přehozy z pohovek klouzají, naštěstí existuje varianta pružných potahů, které dokonale přilnou.

Pro sladký spánek
Někdy pro nedostatek místa nezbývá než zvolit pohovku jako místo k trvalému spaní, v tomto případě je nejdůležitější především praktičnost při rozkládání, což by mělo být co nejméně složité. Samozřejmostí v tomto případě je úložný prostor kde se budou skladovat deky a polštáře na spaní. Výrobců, kteří vychází vstříc tomuto typu zákazníků je mnoho a uzpůsobují tomu nejen zmiňovanou praktičnost při rozkládání a úložný prostor ale především samotnou pevnost pohovky.
okno za gaučem
Něco málo navíc
Dnešní trh nabízí mnohé, k dispozici je tak možnost mít třeba k pohovce přidělaný malý odkládací stoleček na kávu, knihu a mobil. Paměťová pěna také už není  záležitost, která souvisí s matracemi ale lze se s ní setkat i u pohovek.

Related Post

Sport a maratonSport a maraton

Sportování mě vždycky moc bavilo. Nedokázala jsem si představit, že bych byla bez sportu. Protože já jsem vlastně ve sportovním prostředí vyrůstala. My jsme měli dům vedle velkého sportovního stadionu.