Vyberte si pohovku, která splní vaše představy

Když se řekne gauč nebo kanape každý ví že je řeč o pohovce. Je to dominantní kusu v obývacím pokoji, někdy i v pracovně. Při výběru zvažujeme jednak to, zda bude rohová nebo klasická, zda bude mít potah z kůže nebo z látky a pak přichází na řadu další faktory.

Barva
Obvykle jsou na trhu k dostání varianty bílá, černá a šedá ale i jiné převážně tlumené barvy. Někdy můžeme vybírat ze vzorů. Faktem však zůstává že většina výrobců nabízí širokou paletu barev a zákazník si tak může za poplatek umísit domů třeba zářivě žlutou pohovku. Je to však zakázková výroba, a tak kromě příplatku je nutné počítat i s nějakou delší dobou dodání.
polštářky na pohovce
Údržba
Některé materiály jsou téměř bezúdržbové při čemž výrobci myslí na domácnosti s malými dětmi a nabízejí varianty určené těmto rodinám, kdy ani pokreslení fixkou není pro pohovku fatální a lze tyto stopy dětského kreslení snadno odstranit hadříkem. Jiné materiály to už tak snadné mít nemusí a pokud pohovku nezakryjete přehozem začne působit dojmem, že už není nejmladší, protože každý flíček bude vidět. Běžné přehozy z pohovek klouzají, naštěstí existuje varianta pružných potahů, které dokonale přilnou.

Pro sladký spánek
Někdy pro nedostatek místa nezbývá než zvolit pohovku jako místo k trvalému spaní, v tomto případě je nejdůležitější především praktičnost při rozkládání, což by mělo být co nejméně složité. Samozřejmostí v tomto případě je úložný prostor kde se budou skladovat deky a polštáře na spaní. Výrobců, kteří vychází vstříc tomuto typu zákazníků je mnoho a uzpůsobují tomu nejen zmiňovanou praktičnost při rozkládání a úložný prostor ale především samotnou pevnost pohovky.
okno za gaučem
Něco málo navíc
Dnešní trh nabízí mnohé, k dispozici je tak možnost mít třeba k pohovce přidělaný malý odkládací stoleček na kávu, knihu a mobil. Paměťová pěna také už není  záležitost, která souvisí s matracemi ale lze se s ní setkat i u pohovek.

Publikováno v Nezařazené