Věci z druhé ruky

Věci z druhé ruky post thumbnail image

Nové je sice krásné, ale jaksi neosobní. Až používáním můžete dát i věci nějakou duši a její vlastní příběh, který z ní činí věc jedinečnou. Jsou mezi námi tací, kteří pro to mají zvláštní pochopení a zajímají se pouze o staré a použité a vdechují tomu nový život.
vinylové desky
Někoho tlačí k nakupování použitého zboží jeho finanční situace. Jiný v tom má zálibu a baví ho renovovat a repasovat. Krásný zvyk mají zavedený u našich západních sousedů. Několikrát ročně můžete vše, co Vám doma zavazí nebo považujete za nepoužitelné, staré, rozbité, či se vám již prostě nelíbí, postavit před Váš dům na chodník a během několika hodin je to službou odvezeno. Ovšem ještě předtím mají sousedé a náhodní kolemjdoucí možnost, si to Vaše harampádí prohlédnout a vybrat si z něj případně něco, co by se jim samotným naopak hodilo. Hojně toho využívají také Češi, kteří jezdí za hranice s dodávkami a sbírají, co jim přijde pod ruku a zde to potom prodávají.
zboží na bleším trhu
Něco podobného bych zavedla i u nás. Bohužel máme zatím jen možnost nabídnout nechtěné věci známým nebo po internetu široké veřejnosti. Kamenných obchodů s použitým zbožím ubývá. Nebo mi to alespoň tak přijde. V našem městě byly nejméně tři s nábytkem a bytovými doplňky a jsou pryč. Zůstávají pouze second-handy a antikvariáty. V obou dokážu strávit hodiny a neodcházím s prázdnou.

Zakoupit věc z druhé ruky po internetu dnes sice není problém, ale nemáte jistotu, že bude opravdu funkční a bude se Vám líbit. Fotky i prodejci mohou klamat. Místem, kde si danou věc můžete osahat a případně i vyzkoušet, bývají bazary a bleší trhy. Je to takový svět sám pro sebe, kde lze koupit skoro nemožné. Větší tradici mají zase u našich západních sousedů, kde se často konají pravidelně každý týden nebo měsíc. U nás je to spíše výjimečně. Koupíte tam oblečení, šperky, hračky, domácí potřeby, telefony, knihy, hobby potřeby, obrazy, elektrospotřebiče, nábytek, no prostě skoro všechno.

Related Post

Satelitní systémySatelitní systémy

Globální polohový systém GPS (z angl. Global Positioning System) je družicový systém, který umožňuje pomocí elektronického přijímače určit přesnou polohu na zemském povrchu, včetně nadmořské výšky. Nahradil starší metody určování polohy,