Zdravá strava a diety

Myslíte si, že to jde k sobě? Ano, ale v jisté míře. Proto jsou diety, při kterých máte hlad, a nakonec neúčinkují nebo jsou diety, při kterých po jejich skončení proběhne jo-jo efekt, velice známý

(ale kdyby někdo náhodou nevěděl, jak fungují, tak při tomto efektu se vám vrátí vaše vyšší váha zase zpátky. V praxi to celé funguje tak, že začnete držet dietu, vidíte nějaké výsledky, čili zhubnete pár kilogramů, ale nakonec po skončení této diety, nebo pokud se budete chtít vrátit do normálu a dáte si nějaké obyčejné jídlo navíc, tak všechno zase naberete zpátky, takže máte tolik kilo, jako předtím, než jste začali vůbec se snižováním své váhy. To je samozřejmě velice nepříjemné).

Co vám říká bílkovinná dieta?

Také se nazývá jako proteinová nebo ketogenní, ketonová, keto dieta. Název bílkovinná nebo bílkovinnová je odvozený od toho, že se při této dietě do těla dostává větší množství bílkovin a proteinů a zamezí se přísun sacharidů a tuků a díky tomu se v těle navodí stav zvaný ketóza.

(Tento stav je naprosto běžný a je to přirozený proces pro náš organismus.)
Tato ketóza má za následek, že se snižuje váha vašeho těla. Spalují se uložené tuky a také se zamezuje jejich následné tvorbě. Proto nedochází k jo-jo efektu jako je tomu u jiných redukčních diet. Toto hubnutí totiž nemá za následek úbytek svalové hmoty, což je také velice často problém při běžných dietách. Zbavíte se svalů, ale tuky vám zůstanou, proto se zdá, že jste zhubli, ale to často není pravda, takže některé diety proto končí neúspěchem.

Změna jídelníčku však působí velice příznivě i na vaše tělo, které se očistí a tak máte při hubnutí vlastně zaručenou i detoxikaci vašeho těla. Budete mít dobrou náladu, takže se nemusíte bát, že byste snad měli hlad nebo byli nevrlí. To se při této dietě určitě nestane!

Podívejte se na naše návrhy jídelníčku: https://www.prodietix.cz/,abyste věděli, že se nemáte čeho obávat.