Koupejte se v čisté vodě

Koupě bazénu už vás nemusí stát tolik času zaplněným rozhodováním jako v minulých letech. Dnešní moderní nadzemní koupací plochy jsou totiž mnohem levnější.

Koupejte se v čisté vodě

Majitelé zahrad mají oproti lidem, kteří je nevlastní, mnoho výhod. Zahrada, to je v podstatě plácek, který se dá používat k ledasčemu, nejen k pěstování všeho možného, ale můžete si na ní vytvořit třeba i hřiště pro děti. Stačí pár prolézaček, nějaký ten strom a chybět by neměl ani bazén. Je sice pravda, že zapuštěné a polozapuštěné modely jsou stále docela drahé, ale v tomto směru se dá docela dobře ušetřit. Existují totiž i nadzemní verze, které sice vyčnívají do prostoru, ale na druhou stranu jsou daleko levnější a není třeba kvůli nim překopávat půlku pozemku.

Blankytná voda

Samozřejmě, že ani co se velikosti týče, se nemohou nadzemní bazény rovnat se zapuštěnými typy, ale pokud chcete pouze něco na zchlazení, a nikoliv pro trénink na olympiádu, jedná se jednoznačně o dobrý kup. Nezapomeňte však na to, že samotný bazén není jedinou investicí. Hodně peněz budete muset nasypat i do vhodné dezinfekce.

Kterou vybrat?

Na výběr je poměrně hodně možností, takže naprostý laik v tom může minimálně na začátku tak trochu plavat. To však nemusí za všech okolností vadit, právě naopak. Je dobré seznámit se se všemi možnostmi, které náš trh nabízí a vybrat si následně tu nejlepší. Nejpreferovanější u českých zákazníků je rozhodně chlór, a to v jakékoliv podobě. Jedná se o poměrně levné, ale extrémně účinné čistidlo vody, které se využívá nejen v domácích bazénech, ale prakticky i na všech veřejných koupalištích, zavřených i otevřených. To však neznamená, že se jedná o dezinfekci bez chyb. Tou asi největší je dráždivý zápach a ve vyšších koncentracích i schopnost působit zarudnutí na pokožce. Nejedná se o nic katastrofálního, ale ne každému to vyhovuje.

Klídek u bazénu

Alternativa

Možnou alternativou je v tomto případě mořská sůl Chlorito, která je vyloženě pravým opakem chlóru. Nejenže nesmrdí ani nedráždí pokožku, ale naopak působí na kůži velice blahodárně, díky čemuž se může snadněji regenerovat. Sama o sobě není sůl ani moc drahá, nicméně pro její správné fungování je potřeba vlastnit solonizační jednotku, která se zrovna zadarmo nerozdává.