Nápady na hezké dárky

Vánoce jsou krásné, ale každý rok nás také stojí mnoho peněz. Obdarovat celou rodinu, aby byli také všichni spokojení, není jednoduché. Ne jenže, je to dost finančně náročné, ale občas nám už můžou také dojít nápady, co vlastně komu dát. A pokud máte děti, může se vám stát, že i ty by rádi sami nějaké dárky dát rodině a kamarádům chtěli. A tak je nejlepší řešení něco malého vyrobit doma. Tak darujete originální dárek a určitě všechny potěšíte, protože dát dárek, se kterým jste měli práci, ale dělali to s láskou pro druhé, je to nejlepší a nejkrásnější co můžete udělat.

vybarvené obrázky

S menšími dětmi

Když jsou děti ještě malé, nemůžete se s nimi pouštět do větších akcí. Ale můžou třeba lepit. A tak zkuste vyrobit jednoduchou koláž, z fotek a různých malých obrázků, ideálně s vánočními motivy. Je to jednoduché a vypadá to opravdu pěkně. A dítě to tak může darovat samo, třeba babičce a dědovi. Vytiskněte pár hezkých fotek a nějaké malé obrázky, čehokoliv co vás napadne. Trošku větší děti, můžou obrázky dokola namalovat sami. Připravte si velký tvrdý papír, nůžky, fotky a obrázky a nakonec dobré lepidlo, které bude dobře držet. A teď už jen vystřihujte a lepte. Fotky směřujte doprostřed a kolem to oblepte obrázky, nebo je namalujte. Vytvoříte tak veselou a milou vánoční koláž se svým malým šikulou.
tři mýdla

S většími dětmi

Jako dárek můžete dát třeba i mýdlo. Tady bude výroba trošku složitější, ale nic co byste nezvládli. Na pomoc si povolejte pro změnu zase větší děti. Domácí mýdlo potěší a vy pod stromečkem zazáříte, něčím co jiný nedaroval. Připravte si:

·         Mýdlovou hmotu, zakoupíte například na internetu. Může být bílá nebo transparentní. Pokud budete chtít mít mýdlo barevné, nachystejte si také barvu na mýdlovou hmotu.

·         Vůni do mýdel a svíček, pokud chcete, aby vám mýdlo i vonělo, jinak nemusíte.

·         Formičku nebo kelímek

Samotná výroba je velmi jednoduchá. Nachystejte si dva hrnce, mýdlovou hmotu ohřívejte ve vodní lázni, ale pozor nesmíte ji vařit, jen ohřát. Přidejte k ní barvu a vůni. Ještě teplou pak nalévejte do připravených formiček. Až mýdlo vychladne, vyklopte jej z formiček a máte hotovo. Pak jen stačí hezky mýdlo zabalit, například do průhledného celofánu a navrchu ozdobit hezkou mašličkou.

Těmihle dárky určitě potěšíte a také překvapíte. Navíc vás to bude ohromně bavit, uvidíte. A přesvědčí vás úsměvy blízkých u vánočního stromečku.


Publikováno v Nezařazené