Že se stane Nokia 3310 prodejním trhákem roku 2017, nikdo nečekal

V roce 2017 se prodalo rekordní množství mobilních telefonů Nokia 3310. A to nejen na našem území, ale i v zahraničí. Tento jednoduchý model, který nelze nazvat smartphonem, svým nástupcům dokonce úspěšně konkuroval a zařadil se k nejprodávanějším výrobkům na trhu mobilní komunikace. Situace dokonce prodejcům přerůstala přes hlavu, pochopitelně pomyslně, všechny telefony naskladněné na e-shopech byly rozprodány téměř okamžitě a výrobce je do obchodní sítě ani nestačil distribuovat. Zájem o tyto Nokie byl obrovský a zákazníci museli telefon objednávat na týdny dopředu. Evidentně nabídka nepokryla poptávku, to však výrobce rozhodně nečekal.
logo Nokia

Čím je Nokia 3310 tak výjimečná?

Je to telefon, který prodělal jakési znovuzrození, řekněme reinkarnaci. Prodával se již na konci 90. let a mnohým lidem připadal jako retrospektiva starých dobrých časů, možná jim připomínal počátek nového milénia, dobu před téměř dvaceti lety. Současná verze třicet tři desítky se svému předchůdci ovšem podobá jen trochu. Ostatně, ti z vás, kteří mají starý model ještě v šuplíku, to mohou snadno porovnat. Moderní mobil má zaoblenější tvary skeletu, je celkově užší, ale klasické orámování displeje připomíná právě starý typ designu telefonů z konce devadesátých let.
klávesnice Nokie

Připojení k Internetu, nebo retro rozmar, čemu dáte přednost?

Ve střevech se také leccos změnilo, původní černobílý telefon měl displej s rozlišením 84 x 84 pixelů, ten současný je barevný s rozlišením 320 x 240 pixelů. Nový aparát je vyzdoben na zadní straně foťákem (2 MPx) a je tu k dispozici mini USB zdířka. Uvnitř přístroje ukryt slot na mikro SD kartu a telefon slouží tedy i jako přehrávač hudby nebo videa. Takže víceméně klasický „hloupý“ telefon, který se prodává již řadu let, přitom dnes hloupé telefony úspěšně válcují smartphony. Nokia 3310 není sice žádný technický výkřik, ale spíš nostalgická vzpomínka, navíc za velmi příznivou cenu. A to je právě důvodem jejího úspěšného comebacku.

Publikováno v Nezařazené